Během lockdownů zažily streamovací šlužby naprostý boom. Ono taky co pořád doma vymýšlet. Tohle je náš seznam 9 seriálů, na které jsme si byli schopni vzpomenout. Ruku na srdce, když vám nějaký titul v dnešní době, kdy streamovací služby praskají ve švech, uvázne v hlavě déle než na měsíc, tak je to úspěch.

Na tyhle seriály si vzpomínáme my.

1. White Lines - Netflix

Pokud máte rádi styl pana režiséra Papírového domu, pak vám tenhle seroš nesmí na seznamu chybět. A pokud vám Papírový dům leze krkem (náš případ a že jsme mu dali na doporučení všech několik šancí), tak tohle se vám líbit bude.

20 let nevyřešená vražda, Ibiza, párty, jeden drsnej romantickej týpek, jedna ségra, která chce vraždu vyřešit a samozřejmě neuvěřitelný mišmaš, který se velmi rychle rozjede.

Za nás top a strop seriál, u kterého jsme měli fakt zvláštní pocit smutku, když skončil.

2. Holky z červeného gauče - Netflix

Zase on, stejný řešisér, další marná šance Papírovému domu. Narozdíl od White Lines je tohle surový seroš s takovou tou španělskou energií.

Děj napínavý a crazy. Prostě prostitutky, které se utrhnou ze řetězu a chtějí být zase free jako Willy. No a k tomu bejsbolky, bouračky a šílený náhody. Dobrý.

3. Ted Lasso - Apple TV+

Jedním slovem srdcovka. Za poslední dobu a možná vůbec za celou věčnost je tu seriál, který vás svojí upřímností a vtipem rozesměje, rozpláče, no zkrátka vás chytne za srdce.

Nejsme fandové fotbalu, ale tím se nenechte odradit, protože jádro je stejně úplně v něčem jiném.

Jeden z mála seriálů, který si udržel stejnou a možná i lepší kvalitu i v druhé sérii.

4. Foundation - Apple TV+

Co k tomu říct? Mám za sebou teprve dva díly, ale od prvních vteřin vím, že to je ono! Veledílo Isaaca Asimova z jehož základů teží Star Wars a Star Trek, které milujeme. Po 50 letech se konečně někomu podařilo tuhle genialitu zfilmovat. A ikdyž vás to třeba nebude bavit, ten vizuál je prostě nádherný. Sci-fi, které žereme.

5. For All Mankind - Apple TV+

Upřímně, napoprvé jsem měl zkreslené představy a po prvním díle jsem hodil seroš k ledu. Asi o rok později, kdy se vyloupla druhá série, jsem si řekl, že to ještě zkusím a vůbec netuším, co mě žralo.

Dvě série super seriálu z prostředí výcviku NASA v alternativní minulosti, ve které první na měsíci přistáli Rusáci. Vyhlížím třetí sérii, která by nám měla nabídnout alternativní budoucnost na rudé planetě. Palec nahoru.

6. Fargo - HBO GO

Pokud máte rádi podivné náhody, napětí, krimi a švihlé postavy, pak je Fargo to pravé. Já na něm miluji, jak je praštěně jiné. Film je kultovka, ale seriál ho z mého pohledu již strčil do kapsy. Skvělá neoposlouchaná hudba, která je pro Fargo typická a podivný děj, jsou dvě hlavní ingredience, které zkrátka fungují.

7. Jeho temné esence - HBO GO

Ve všech seriálech pro dospělé, ve kterých jsou děti hlavními postavami, je extrémně těžké vybalancovat vše tak, abyste se za čas necítili tak nějak divně. Jeho temným esencím se to podařilo a vypráví tak fantasy příběh alternativních paralelních světů a mladé hrdinky Lyry. Krásná pokoukakaná s mixem fantasy a steampunku.

8. Ozark - Netflix

Marty Byrd je účetní mafie. Martymu a jeho rodině se zamotá celý život. Nebuď jako Marty. Skvěle postavené a opět zvláštní krimi se skvělým humorem, který střídá brutalita a surovost. Takové Netflixí drsnější Fargo.

9. Love, Death + Robots - Netflix

Žhavé želízko v ohni, které jsem si nechal na konec. Není totiž pro každého. Je to prostě porno pro oči. Několik absolutně jinak graficky a dějově ztvárněných příběhů, které mě uzemnily. Jde o malé jednohubky, takže máte za chvilku splněno. Osobně se přikláním jen k první sérii, druhá už mě malinko zklamala, ale dost možná proto, že už máte zkrátka nějaké očekávání a tak nějak tušíte, co váš čeká.

A jaký je váš seznam nebo oblíbený seriál? Podělte se o něj v komentářích, rádi si pustíme něco nového.

Uff, dal bych si kafe ;).

fbblue 114   instagram v051916   instagram v051916

 

Nenechte si ujít nové články!

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

 

colorful 1237242 1280

Žádné komentáře